top of page

Nová aplikace Portál stavebníka

Na Stavebním veletrhu v Brně představil místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš funkční systémy digitalizace stavebního řízení. V průběhu května Ministerstvo pro místní rozvoj zahájí školení Portálu stavebníka a Informačního systému stavebního řízení (ISSŘ) na stavebních úřadech a od prvního července může portál používat veřejnost.

Místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš vysvětlil: „Systémy digitalizace stavebního řízení nejsou žádný Yetti, o kterém můžeme pochybovat, jestli existuje, nebo ne. Na zahajovací konferenci Stavebního veletrhu Brno jsme je naživo představili stavařům, starostům i ředitelům největších developerských firem. Postupně jsme prošli přihlášení, nahrání dokumentace, podání nové žádosti i prohlížení informačního modelu budovy (BIM).”

Webová aplikace Portál stavebníka v mobilu či tabletu bude sloužit pro vyřizování žádostí a podávání dokumentace na stavební úřady. „Díky digitalizaci bude možné veškerá povolení, vyjádření a dokumentaci dostat online. Všechny dotčené a stavební úřady, stavebníci budou pracovat a komunikovat v propojených systémech. Budete přesně vědět, v jaké fázi je vaše žádost, kdo se už vyjádřil, kde se případně zasekla,” dovysvětlil Bartoš.

Ministerstvo pro místní rozvoj také připravuje instruktážní videa a e-learningové materiály.

Více informací vám podá realitní kancelář Mladá Boleslav.



Comments


bottom of page