top of page

Mytí oken v zimě

Dají se v zimním období mýt okna? Od našich babiček a maminek jsme se možná naučili mýt okna zásadně na jaře a na podzim. Existují však důvody, pro které může být neodkladné umýt okna i v zimě. Na co v takovém případě nesmíte zapomenout? Máme pro vás základní zásady, které byste neměli ignorovat.

Klíčové jsou teploty

Prvním zásadním předpokladem pro bezpečnou realizaci mytí oken v zimě je teplota venkovního vzduchu. Pamatujte na to, že by venkovní teplota neměla klesnout pod pět stupňů Celsia. Většina čisticích prostředků totiž garantuje stoprocentní účinnost právě do takové teploty.

Druhou teplotou, kterou je nutné pohlídat, než se do mytí oken dáte, je teplota samotné vody. Pokud okna myjete v chladném počasí, teplota vody by neměla přesáhnout třicet stupňů Celsia. Obecně platí pravidlo: čím studenější počasí venku, tím studenější voda. Příliš teplá až horká voda totiž nesvědčí okenním rámům ani samotným skleněným tabulím. Ty by mohly dokonce prasknout.

Nikdy ne na sucho

Další důležitou zásadou pro mytí oken je, že byste je neměli mýt takzvaně na sucho. Vždy používejte ideálně vodu v kombinaci s nějakým čistícím prostředkem, jarem nebo octem. Pokud byste nepoužili vodu, mohlo by dojít k jemnému poškrábání oken prachovými částicemi nebo hrubší nečistotou.

Pamatujte na ruce

Ještě jedna rada na závěr. Při mytí oken v zimním prostředí pamatujte i na pokožku svých rukou. Zejména ve velkých městech je ve vodovodní síti k dispozici takzvaná tvrdá voda, která ruce velmi vysušuje. Následný chlad v kombinaci s tvrdou vodou na ruce nepůsobí úplně příjemně, proto se po umytí oken namažte jakýmkoli zjemňujícím krémem. Díky tomu si uchováte ty nejcennější pracovní nástroje na mytí oken v pořádku. Všechny výše uvedené zásady týkající se mytí oken v zimním období doporučuje i realitní kancelář Kosmonosy.Comments


bottom of page