top of page

Jak probíhá aukce nemovitosti

Aukce nemovitostí jsou už nějakou dobu zajímavým způsobem, jak prodat nebo naopak koupit nemovitost v Česku. Pro jaký typ nemovitosti se aukce hodí nejvíc? Jak nejvýhodněji nastavit počáteční cenu? A jak aukce vlastně probíhá

Je aukce pro vás

Přestože mnoho realitních kanceláří prodej nemovitosti prostřednictvím aukce nabízí, je dobré si na začátku ujasnit, zda je aukce tím správným nástrojem právě pro vás. Ze statistik jednoznačně vyplývá, že v aukcích se nejlépe prodávají nemovitosti, o které je velký zájem. Jedná se především o malé byty, stavební pozemky v atraktivních lokalitách, chaty a chalupy nebo menší rodinné domky.

Pokud se rozhodnete aukce zúčastnit a pokud je vaše nemovitost dostatečně atraktivní, může vám prodej prostřednictvím aukce zvýšit prodejní cenu až o patnáct nebo dokonce dvacet procent.

Jak nastavit cenu

Při stanovení počáteční výše ceny, ze které bude aukce startovat, je potřeba zvážit jednotlivá pro i proti. To se týká jak nízké, tak i vysoké ceny. Pokud počáteční cenu nastavíte velmi nízko, přiláká obvykle větší množství investorů. Na někoho ale může působit nedůvěryhodně. Na druhou stranu příliš vysoká počáteční cena v aukci investory předem vyloučí, protože je pro ně už v samém počátku příliš vysoko.

Jak aukce probíhá

Před vlastním začátkem aukce je nemovitost nejprve kvalitně nafocena. Následně jdou zájemci pozváni, aby se zúčastnili osobní prohlídky. V době pandemie takové prohlídky probíhaly on-line formou po internetu. Poté přichází na řadu vlastní aukce. Všichni prodávající mají přístup do systému, ve kterém mohou pozorovat aktuální vývoj ceny.

Aby se aukce prodeje nemovitosti podařila, je klíčové, aby byla dobře připravena a zorganizována. Zásadním faktorem je bezchybný marketing, díky němuž bude vaše nemovitost atraktivní. Pokud tedy uvažujete o prodeji své nemovitosti právě skrze aukci, určitě se obraťte na profesionální realitní makléře. Pro více informací kontaktujte realitní kancelář Nová Paka.Comments


bottom of page