top of page

Jak připravit nemovitost na zimu

Japonské přísloví říká: „Teplý úsměv hřeje celou zimu.“ A tibetské přísloví k tomu přidává: „Slova jdoucí ze srdce hřejí tři zimy.“ Dobří a milující přátelé a rodina samozřejmě patří k teplu domova, ale i tak stojí za to, abyste s předstihem připravili svůj dům nebo byt na zimní období. Jedno známé biblické přísloví totiž říká: „Moudrý viděl nebezpečí a jde se skrýt.“ Ať už bude zima ve vašem okolí jakákoli, věříme, že vás následující podněty budou alespoň trochu inspirovat. Připravili jsme pro vás 8 tipů, jak se na zimu připravit.

1. Zkontrolujte topení

Jedním z nejdůležitějších aspektů přípravy na zimu je kontrola topení ve vašem domě nebo bytě. Zjistěte, zda správně funguje a zda jsou radiátory čisté, nepokryté prachem nebo jinou nečistotou a zda nejsou nějak poškozené. Pravidelná údržba topení vám pomůže ušetřit peníze za případnou opravu.

2. Zkontrolujte okna a dveře

Izolace v oknech a dveřích je klíčová pro udržení tepla ve vašem domě. Pečlivě proto okna a dveře zkontrolujte. Ujistěte se, že nepraskají postranní pryžové izolační pásky, které by mohly způsobit únik tepla.

3. Připravte si zásoby

I když ve vaší zeměpisné lokalitě nehrozí krutá zima, vždy je lepší mít ve svém domově zásoby paliva, potravin i vody alespoň na několik týdnů pro případ nečekané události.

4. Zkontrolujte detektory kouře

Je-li vaše nemovitost vybavena detektory kouře, je mimořádně důležité mít je funkční, zejména v zimních měsících, kdy topíme a větrání je omezené.

5. Připravte zahradu a exteriér

Zapomenout nesmíte ani na zahradu a exteriér domu. Zahradní nábytek i rostliny by měly být připraveny na mrazivé teploty.

6. Zkontrolujte střechu

Pokud máte dům, zkontrolujte stav střechy. Prasklé nebo poškozené tašky mohou způsobit únik vody, což je zvláště nepříjemné v zimě.

7. Vytvořte útulné prostředí

Zimní měsíce mohou být dlouhé a temné, proto si vytvořte útulné prostředí podle vašeho osobního vkusu. Pořiďte si teplé deky, polštáře a svíčky, které vytvoří příjemnou atmosféru a starají se o „teplo“ domova.

8. Zkontrolujte okapy

Se stavem již zmiňované střechy souvisí i kontrola okapů. Ty by měly být čisté a zbavené všech překážek, které by bránily v odtoku vody.

Pokud sháníte nemovitost na zimní období, obraťte na realitní kancelář Nová Paka, která má aktuálně ve své nabídce byty Nová Paka.Comments


bottom of page