top of page

Jak na prodeji nemovitosti vydělat co nejvíc

Nehoňte se za penězi, ale za vizí. Peníze si vás pak najdou samy.“ Slova úspěšného amerického IT podnikatele Tonyho Hsieha potvrzují fakt, že při čemkoli, kde jde o peníze, by mělo jít i o vizi. Jak můžete nasměrovat prodej své nemovitosti správným směrem tak, aby si vás následně našlo co nejvíce peněz? Máme pro vás čtyři vyzkoušené tipy, díky nimž se vám to může podařit.

Tip 1. – Připravte svou dokonalou nemovitost

Než začnete nemovitost prodávat, investujte do jejího důkladného úklidu. Pakliže vás uklízet nebaví, nebojte se oslovit profesionály, kteří vám s tím pomohou. Celý byt nebo dům naaranžujte tak, aby byl na první pohled krásný. Když případný zájemce o koupi vstoupí do nemovitosti, měl by se v ní cítit příjemně. Měl by se setkat se samými pozitivními vjemy.

Tip 2. – Dobře nastavte cenu

Druhým klíčovým krokem je správné nastavení ceny. Neřešte jen dispozici bytu nebo jeho obytnou plochu. Zohledněte i potřebné rekonstrukce nebo renovace. Rozhodně se nesnažte zakrývat vady. Mluvte o nich transparentně. Roste tím vaše důvěryhodnost u případných kupců. Pro nastavení ceny nemovitosti také prozkoumejte takzvanou mapu cen nebo se poraďte s profesionály. Vhodným partnerem pro stanovení ceny může být realitní makléř Jičín.

Tip 3. – Pohrajte si s inzerátem

Do inzerátu napište maximum možných informací. Popište nejen výměru nemovitosti, ale i její dopravní dostupnost, výhody dané lokality. Zmiňte se o konkrétních místech, památkách nebo podnicích, které jsou v blízkosti nemovitosti. Na inzerát umístěte kvalitní fotografie, případně video. Oslovte profesionálního fotografa nebo tvůrce reels videí na míru, kteří vám pomohou připravit profesionální prezentaci. Do inzerátu nezapomeňte napsat i informaci o směrování oken.

Tip 4. – Dobře se připravte na prohlídku

Posledním a klíčovým krokem je dobře se připravit na samotnou prohlídku. Zkontrolujte, zda je nemovitost uklizená a upravená, zapalte svíčku, rozsviťte lampičky. Vytvořte dokonalou iluzi o teplém domově. Neprodávejte byt hned prvnímu zájemci. Buďte trpěliví. Vybraného zájemce se nebojte požádat o podpis rezervační smlouvy.

Tip: Vyzkoušejte při prodeji své nemovitosti spolupráci s profesionálem. Realitní makléř Liberec vám může pomoct s prezentací vaší nemovitosti potencionálním kupcům.Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page